Od 17 września 2023 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące kierowców aplikacji Bolt, Uber i FreeNow. Nowi kierowcy muszą przejść weryfikację osobistą w platformach, z którymi chcą współpracować. Wszyscy obecni kierowcy taxi muszą spełnić te wymogi do końca września tego roku.

Proces weryfikacji tożsamości polega na osobistym stawieniu się w specjalnych punktach weryfikacyjnych, gdzie sprawdzane są dokumenty, takie jak prawo jazdy, zaświadczenie o niekaralności, identyfikator taxi oraz dokumenty dotyczące pojazdu, w tym wypis z licencji taxi na wszystkie gminy, zdjęcie samochodu z oznaczeniami miejskimi taxi, lampą taxi i numerem rejestracyjnym pojazdu. Kierowcy będą mieli również zrobione zdjęcie profilowe na unikalnym tle, które będzie używane na ich koncie w aplikacji.

Dodatkowo, firmy i platformy taxi muszą wprowadzić rozwiązania umożliwiające sprawdzanie kierowców podczas pracy. W przypadku niektórych platform będzie to polegać na regularnym robieniu selfie w celu potwierdzenia tożsamości, co będzie obowiązywać co najmniej co 7 dni lub po 50 kursach.

Kierowcy, którzy nie spełnią tych wymogów, zostaną usunięci z platformy do końca września, a ich konta przestaną być aktywne od 1 października. Bezpieczeństwo i komfort pasażerów jest priorytetem tych zmian.

Zostań kierowcą i zacznij zarabiać na własnych warunkach

Dołącz do nas już dziś
pierwszy miesiąc
GRATIS
za rozliczenie wszystkich aplikacji

Zarobki Uber

Zostań kierowcą i zacznij zarabiać

na własnych warunkach